Analiza Pierwiastkowa Włosa -Badanie EHA |Life Line Diag|
-
zapytaj o produkt
-
poleć znajomemu
-
dodaj opinię
Co to jest analiza pierwiastkowa włosów EHA?
Analiza pierwiastkowa włosów EHA to pewny i skuteczny sposób diagnozy Twojego stanu zdrowia oraz Twojej rodziny. Określenie poziomu 29 pierwiastków w organizmie oraz ich wzajemnych powiązań pomaga w wykryciu wielu problemów zdrowotnych oraz tendencji do zachorowań. Analiza pierwiastkowa włosa poinformuje nas o stężeniu zarówno minerałów odżywczych, jak i toksycznych.
Jesteś o włos od pełni życia!
Pierwiastkowe badanie włosów daje najbardziej miarodajny wynik na zawartość minerałów w organizmie ponieważ wynik tego badania określa zaburzenia równowagi organizmu oraz przemian pierwiastków i ich wzajemnych powiązań dużo bardziej rzetelnie niż badanie krwi czy moczu.
Pamiętaj, że wynik analizy pierwiastkowej włosa pozwali Ci ocenić poziom zachwiania równowagi w Twoim organizmie, który w konsekwencji może doprowadzić do wielu groźnych chorób.
Czego dowiesz się dzięki wynikowi EHA?
Wynik analizy pierwiastkowej włosa poinformuje Cię nie tylko o stężeniach pierwiastków odżywczych i toksycznych w Twoim organizmie, ale także o ich wzajemnych proporcjach. Pierwiastki mogą bowiem współpracować ze sobą lub być wobec siebie konkurencyjne. Nadmiar czy niedobór jednego pierwiastka wpływa więc na zmianę zawartości innych. Na podstawie proporcji pomiędzy pierwiastkami można ocenić aktywność metaboliczną i prawidłowość procesów fizjologicznych. Zmiany wartości proporcji pierwiastków mają swoje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu podsystemów organizmu, jak np. układ nerwowy, pokarmowy oraz hormonalny. Na podstawie wyniku EHA można określić zmiany w funkcjonowaniu tych podsystemów. Wynik analizy pierwiastkowej włosa pozwala ocenić poziom zachwiania równowagi, który w konsekwencji może doprowadzić do wielu groźnych chorób.
Dlaczego EHA, a nie badanie moczu lub krwi?
Badanie EHA daje najbardziej miarodajny wynik na zawartość minerałów w organizmie ponieważ wynik tego badania określa zaburzenia równowagi organizmu oraz przemian pierwiastków i ich wzajemnych powiązań dużo bardziej rzetelnie niż badanie krwi czy moczu. Jest wiele powodów dla których warto wybrać właśnie EHA. Wśród nich jedną z najważniejszych jest rzetelność odczytu. Testy krwi są w wielu przypadkach bezcenne. Problem w tym, że ich wyniki oddają wyłącznie obraz w danym momencie i nie przekazują tego, co dzieje się w organizmie na przestrzeni czasu i poziomie komórek. Krew bowiem jest tylko nośnikiem substancji (np. witamin, minerałów, glukozy, hormonów, itp.), natomiast komórki ich finalnym odbiorcą. I mimo, że test określający poziom glukozy we krwi można uznać jako przydatny, to jednak nie daje on odpowiedzi na podstawowe pytania: co jest powodem jej zmiennych odczytów lub obecności w moczu? Na te pytania odpowiedzią może być ocena poziomu „dobrych” i „złych” minerałów na poziomie komórek.
Określenie zawartości pierwiastków za pomocą badania krwi nie oddaje ich ilości w całym organizmie. We krwi działają bowiem mechanizmy, które wyrównują ilość pierwiastków w surowicy kosztem ich rezerw w tkankach. Oznacza to, że mimo pozornie prawidłowego stężenia pierwiastków we krwi, ich zawartość w organizmie może być niedostateczna. Inaczej jest z badaniem analizy pierwiastkowej włosa, które przedstawia faktyczny stan ilościowy pierwiastków w organizmie, dając najbardziej miarodajny obraz ich nadmiarów i niedoborów.
Komu można polecić badanie EHA?
Analiza Pierwiastkowa Włosów EHA to badanie, które powinny wykonać:
- osoby, którym na co dzień towarzyszy stres i napięcie,
- sportowcy, którzy chcą osiągać lepsze wyniki podejmowanych aktywności,
- kobiety ciężarne, karmiące piersią oraz dzieci,
- osoby zmagające się z dolegliwościami o nie do końca zdefiniowanym źródle,
- wszyscy, którzy odżywiają się nieregularnie i chcieliby zadbać o swoje zdrowie.
Jak może zmienić się Twoje życie po zastosowaniu zaleceń EHA?
- Poczujesz nagły przypływ energii
- Będziesz mógł skutecznie kontrolować masę ciała
- Poprawi się Twoja kondycja psychiczna i fizyczna
- Wyeliminujesz niezdrowe żywieniowe zachcianki
- Dasz sobie szansę na spowolnienie procesów starzenia
- Podniesiesz swoją immunologiczną odporność
- Wyeliminujesz problemy trawienne
Jakie jest znaczenie badania włosów w profilaktyce chorób?
Dzięki temu przed lekarzami otwierają się nowe możliwości leczenia chorób, które ciężko jest zdiagnozować na wczesnym etapie rozwoju. Przykładowo, badanie włosów pozwoli na podjęcie działań chroniących przed cukrzycą czy osteoporozą. Po znalezieniu przyczyny zaburzeń, następnym krokiem będzie zapewnienie organizmowi odpowiedniego wsparcia. W tym celu warto postawić na zdrową dietę, a także uzupełnić niedobory pierwiastków zażywając suplementy diety, które umożliwią lepsze przyswojenie substancji odżywczych przez organizm.
Analiza pierwiastkowa włosa EHA, to kompleksowe badanie włosów, które przedstawia faktyczny stan odżywienia organizmu. Badania włosów mają w pewnym zakresie przewagę nad tradycyjnymi testami krwi i są cenione w świecie medycyny ze względu na rzetelność i dokładność.
Pierwiastkowe badanie włosów to doskonała profilaktyka w kilku prostych krokach:
- Zamów zestaw EHA.
- Szczegółowo wypełnij formularz, który otrzymasz w zestawie EHA.
- Pobierz próbkę włosów i włóż ją do załączonej małej koperty.
- Pobraną próbkę wraz z wypełnionym formularzem wyślij do laboratorium, korzystając z załączonej koperty zwrotnej.
- Na wskazany w formularzu adres e-mail otrzymasz potwierdzenie dotarcia próbki włosów.
- Czas oczekiwania na wynik wynosi od 3 do 4 tygodni. Po tym czasie, na wskazany w formularzu numer telefonu komórkowego i adres e-mail otrzymasz instrukcję logowania. Jeżeli zamówiłeś wersję drukowaną, wynik EHA otrzymasz również w wersji papierowej, na podany w formularzu adres korespondencyjny.
Przygotuj próbkę:
- Upnij włosy w górnej części głowy. Wydziel pierwsze pasmo i wytnij je ostrymi nożyczkami przy samej skórze. Odmierzając od miejsca odcięcia – od głowy – odetnij 1,5-2 cm kosmyka, resztę wyrzuć.
- Powtórz czynność 2-3 razy, aby ilość odciętych włosów wynosiła 300-400 mg, co objętościowo odpowiada 1 płaskiej łyżce stołowej.
- Oddane do badania włosy nie powinny być farbowane. W przypadku włosów farbowanych należy odczekać około miesiąca i pobrać jako próbkę powstały odrost. Można również pobrać próbkę włosów łonowych lub z klatki piersiowej.
- Dla dokładnego określenia swoich trendów, powtarzaj badanie co 6 miesięcy.



Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.